Біогазова та вітрова енергетика в Польщі

Stalowa Wola - Poland

У 2009 році польський уряд прийняв програму активного сприяння використанню відновлюваних джерел енергії до 2030 року, що серед іншого передбачає будівництво біогазових електростанцій та вітряних парків. Наразі у Стальовій Волі, місті у передгір’ї Карпат на південному сході Польщі, будується один з найбільших та найсучасніших об’єктів для генерування електричної енергії, що працюють на біогазі. До складу бетону, що використовувався на будівництві, входив суперпластифікатор фірми MC-Bauchemie, який також використовувався у будівництві іншого вітряного парку в місті Ланьцут, також розташованому в передгір’ї Карпат.

Підрядником і замовником будівництва біогазової електричної станції з вихідною потужністю 450 МВт є польська компанія TAURON, що є другою за розміром енергетичною компанією Польщі. Будівельна компанія STALPRZEM з м. Стальова Воля, що впродовж десяти років є клієнтом МС, постачала бетон для проекту зі свого власного виробництва, розташованого близько до майданчика.

Зокрема, проектом для виконання фундаментної плити передбачалося використання бетону класу стійкості X0 та XC3, який повинен був мати виключну стійкість, бездоганну якість та пластичність для полегшення бетонних робіт. Оскільки в результаті попередніх випробувань було встановлено, що додавання звичних домішок до бетону не забезпечує його необхідних властивостей, STALPRZEM, порадившись з MC, вирішила використовувати MC-PowerFlow 5100, що є суперпластифікатором, розробленим MC на основі полікарбоксилатного ефіру за новітньою технологією. Суперпластифікатор МС-PowerFlow 5100 зменшує адгезійну здатність бетону. Він поєднує в собі тривалу плинність з сильним початковим ефектом пластичності, а помірне дозування засобу забезпечує вражаючу надійність і легкість виконання бетонних робіт. Застосовуючи MC-PowerFlow 5100, STALPRZEM отримує однорідну бетонну суміш, час придатності якої до застосування та належні реологічні властивості відповідають вимогам проекту. Від початку будівництва в травні 2014 р. обсяг спожитого бетону становить близько 30000 м3. Очікується, що завершення будівництва та введення в експлуатацію біогазової електростанції відбудеться протягом поточного року.

Concreting the floor slab of the Stalowa Wola biogas power plant.
Concreting the floor slab of the Stalowa Wola biogas power plant.
© MC-Bauchemie 2016


Вітряки на сильному фундаменті

Для бетонування фундаментів 27 вітрогенераторів у вітряному парку біля м. Ланьцут (невеликого польського містечка у передгір’ї Карпат) необхідно було застосувати стабільний високоякісний бетон з міцністю на стиснення класу C30/37, C35/45 та C45/55. Компанія STYROBUD, що є виробником готових будівельних сумішей, вирішила використати суперпластифікатор MC-PowerFlow 5100 виробництва MC. Підставою для рішення стали позитивний досвід застосування MC-PowerFlow 5100 в інших проектах та здатність засобу забезпечити тривале та стабільне збереження консистенції бетону. Бетон необхідно було транспортувати на великі відстані понад 40 кілометрів від місця виробництва до будівельного майданчика, що означало, що збереження необхідної його консистенції було важливою властивістю. Проект розпочато в жовтні 2014 р. і завершено в березні 2015 р. З тих пір вітряний парк перебуває в експлуатації, постачаючи чисту електричну енергію в регіоні.

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123